Vinařství Dufek Hibernal kabinetní víno 2018 0,75 l

Kód: DU73
Polosuché
159 Kč 212 Kč / 1 l
Skladem

Nová odrůda pocházející z Německa. Jedná se o křížence odrůd Ryzlink rýnský a Seibel. Víno je velmi aromatické, podpořené ryzlinkovými  kyselinkami. V chuti ovocité s květinovými tóny.

 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nová odrůda pocházející z Německa. Jedná se o křížence odrůd Ryzlink rýnský a Seibel. Víno je velmi aromatické, podpořené ryzlinkovými  kyselinkami. V chuti ovocité s květinovými tóny.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Přívlastek: kabinetní víno
Odrůda: Hibernal
Obsah cukru: polosuché
Ročník: 2018
Barva: bílé
Objem: 0,75 l
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: velkopavlovická
Vinařská obec: Křepice
Vinařská trať: Achtele
Obsah alkoholu: 10,0 %
Teplota podávání: 10-12 °C
Zbytkový cukr: 16,0 g/l
Kyseliny: 6,1 g/l

logo dufek

Rodinné Vinařství Josef DUFEK se nachází ve vinařské obci Svatobořice-Mistřín, v srdci Moravského Slovácka. Obec s bohatou kulturní tradicí s krásnými kroji má neméně bohaté tradice vinařské. Na tyto tradice navazuje toto vinařství, jehož počátky sahají až do roku 1824.

Vlastní vinařství bylo pak založeno v roce 2003. Tento rok je spojen s výsadbou prvních vinohradů.   V následujících letech se zaměřili střídavě na budování vinařství a další výsadbu vinic, kterou zakončili v roce 2016, kdy výměra vinic dosáhla 46 ha. Všechny vinice se nacházejí v nejlepších vinařských tratích s jižní nebo jihovýchodní expozicí v katastru obce, v části Svatobořice. Vinice obdělávají co nejšetrněji v rámci integrované produkce s důrazem na kvalitu hroznů, která je  prvním předpokladem dobrého vína.

Výrobu vína realizují pomocí nejmodernějších technologií s využitím mnohaletých zkušeností ve „vinařině“ předávaných z generace na generaci. Samostatnou kapitolou je výroba sektů, které vyrábí tradiční metodou kvašením v láhvi (Méthode tradittionale)  s dobou zráním na láhvi 18 měsíců. 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval do Shoptetu Tomáš Hlad & techka s.r.o.