Vinařství Dufek Ryzlink vlašský ledové víno 2016 0,5 l

Kód: DU25
Oceněné víno
470 Kč 2 350 Kč / 1 l
Skladem

Ušlechtilý ovocný buket s jemnými citrusovými tóny a svěžím nádechem žlutého ovoce s originální a smyslnou chutí kandovaných mandarinek, to vše umocněno vysokým zbytkovým cukrem a mrazovou příchutí.

 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ušlechtilý ovocný buket s jemnými citrusovými tóny a svěžím nádechem žlutého ovoce s originální a smyslnou chutí kandovaných mandarinek, to vše umocněno vysokým zbytkovým cukrem a mrazovou příchutí.

Ocenění: zlatá medaile Vinum Juvenale, bronzová medaile Víno Bojnice, stříbrná medaile Mikulovské vinné trhy

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Přívlastek: ledové víno
Odrůda: Ryzlink vlašský
Obsah cukru: sladké
Ročník: 2016
Barva: bílé
Objem: 0,2 l
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: slovácká
Vinařská obec: Svatobořice-Mistřín
Vinařská trať: Tabule
Obsah alkoholu: 8,5 %
Teplota podávání: 6-8 °C
Zbytkový cukr: 117,9 g/l
Kyseliny: 6,6 g/l

logo dufek

Rodinné Vinařství Josef DUFEK se nachází ve vinařské obci Svatobořice-Mistřín, v srdci Moravského Slovácka. Obec s bohatou kulturní tradicí s krásnými kroji má neméně bohaté tradice vinařské. Na tyto tradice navazuje toto vinařství, jehož počátky sahají až do roku 1824.

Vlastní vinařství bylo pak založeno v roce 2003. Tento rok je spojen s výsadbou prvních vinohradů.   V následujících letech se zaměřili střídavě na budování vinařství a další výsadbu vinic, kterou zakončili v roce 2016, kdy výměra vinic dosáhla 46 ha. Všechny vinice se nacházejí v nejlepších vinařských tratích s jižní nebo jihovýchodní expozicí v katastru obce, v části Svatobořice. Vinice obdělávají co nejšetrněji v rámci integrované produkce s důrazem na kvalitu hroznů, která je  prvním předpokladem dobrého vína.

Výrobu vína realizují pomocí nejmodernějších technologií s využitím mnohaletých zkušeností ve „vinařině“ předávaných z generace na generaci. Samostatnou kapitolou je výroba sektů, které vyrábí tradiční metodou kvašením v láhvi (Méthode tradittionale)  s dobou zráním na láhvi 18 měsíců. 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval do Shoptetu Tomáš Hlad & techka s.r.o.