Vinařství Dufek Solaris výběr z bobulí 2016 0,5 l

Kód: DU22
Oceněné víno
362 Kč 724 Kč / 1 l
Skladem

Ve vůni je ovocnější s velmi jemným muškátem. V chuti najdeme tóny ananasu a lískových oříšků. Mohutnost vína podtrhuje vysoký zbytkový cukr.

 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nová odrůda vyšlechtěná v Německu s cílem získávat hrozny o vysoké cukernatosti. Vína z ní vyráběná jsou většinou ve vyšších přívlastcích.

Ve vůni je ovocnější s velmi jemným muškátem. V chuti najdeme tóny ananasu a lískových oříšků. Mohutnost vína podtrhuje vysoký zbytkový cukr.

Ocenění: zlatá medaile Velkopavlovická vinařská podoblast, stříbrná medaile Vinné trhy Pezinok, stříbrná medaile Víno Bojnice, zlatá medaile Mikulovské vinné trhy, zlatá medaile Vitis Aurea

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Přívlastek: výběr z bobulí
Odrůda: Solaris
Obsah cukru: sladké
Ročník: 2016
Barva: bílé
Objem: 0,5 l
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: velkopavlovická
Vinařská obec: Křepice
Vinařská trať: Kopce
Obsah alkoholu: 10,0 %
Teplota podávání: 10-12 °C
Zbytkový cukr: 98,8 g/l
Kyseliny: 6,2 g/l

logo dufek

Rodinné Vinařství Josef DUFEK se nachází ve vinařské obci Svatobořice-Mistřín, v srdci Moravského Slovácka. Obec s bohatou kulturní tradicí s krásnými kroji má neméně bohaté tradice vinařské. Na tyto tradice navazuje toto vinařství, jehož počátky sahají až do roku 1824.

Vlastní vinařství bylo pak založeno v roce 2003. Tento rok je spojen s výsadbou prvních vinohradů.   V následujících letech se zaměřili střídavě na budování vinařství a další výsadbu vinic, kterou zakončili v roce 2016, kdy výměra vinic dosáhla 46 ha. Všechny vinice se nacházejí v nejlepších vinařských tratích s jižní nebo jihovýchodní expozicí v katastru obce, v části Svatobořice. Vinice obdělávají co nejšetrněji v rámci integrované produkce s důrazem na kvalitu hroznů, která je  prvním předpokladem dobrého vína.

Výrobu vína realizují pomocí nejmodernějších technologií s využitím mnohaletých zkušeností ve „vinařině“ předávaných z generace na generaci. Samostatnou kapitolou je výroba sektů, které vyrábí tradiční metodou kvašením v láhvi (Méthode tradittionale)  s dobou zráním na láhvi 18 měsíců. 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval do Shoptetu Tomáš Hlad & techka s.r.o.