Vinařství Vrba Marian

Do našeho sortimentu jsem přidali skvělé vinařství Vrba z Mutěnic.

Rodinné Vinařství  Vrba bylo založeno v druhé polovině roku 2009 a to v Mutěnicích, které patří mezi jedny z největších vinařských obcí České republiky. Je to mladé rozvíjející se vinařství, v současné době obhospodařují necelý jeden hektar vinic, pro nedostatek, kupují jen ty nejkvalitnější hrozny z okolních vesnic  -  oblast slovácká a velkopavlovická.

Jejich snahou je výroba lehkých - svěžích přívlastkových vín s ovocnou chutí, příjemnou kyselinkou.

Hrozny zpracovávájí moderními a šetrnými metodami - odkalení moštu, zakvášení ušlechtilými kvasinkami, řízená teplota při kvašení pro udržení aroma ve víně, odbourávání kyseliny jablečné u červených vín je samozřejmostí. Vína červená zrají v dřevěných sudech, část leží v barrique sudech,vše  ve vlastním vinném sklepě.

Stěžejní odrůdy vinařství Vrba je Ryzlink Rýnský, Sauvignon, Ryzlink Vlašský,Hibernal,Tramín Červený, Rulandské Šedé,Chardonnay,Cabernet Sauvignon, Dornfelder.

Vinný sklep se nachází v lokalitě s téměř pěti sty vinnými sklepy zvané “Bůdy” v ulici Horská, je postaven na jednom z nejvyšších míst v Mutěnicích, kde je krásný výhled na obec a okolí. Kdo nemá možnost přijet do Mutěnic, může si toto skvělé víno koupit v naší vinotéce.