Vinařství Dufek Zweigeltrebe rosé pozdní sběr 2017 0,75 l

Kód: DU47
Novinka
220 Kč 293,33 Kč / 1 l
Skladem

Barva rosé je způsobena krátkou dobou nakvášení. Vzniklé víno je růžové barvy s vůní jahod se smetanou, v chuti osvěžující s pikantní kyselinkou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Barva rosé je způsobena krátkou dobou nakvášení. Vzniklé víno je růžové barvy s vůní jahod se smetanou, v chuti osvěžující s pikantní kyselinkou.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Růžové víno
Přívlastek: pozdní sběr
Odrůda: Zweigeltrebe
Obsah cukru: polosladké
Ročník: 2017
Barva: růžové
Objem: 0,75 l
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: slovácká
Vinařská obec: Svatobořice-Mistřín
Vinařská trať: Tabule
Obsah alkoholu: 10,5 %
Teplota podávání: 8 - 10 °C
Zbytkový cukr: 21,0 g/l
Kyseliny: 6,1 g/l

logo dufek

Rodinné Vinařství Josef DUFEK se nachází ve vinařské obci Svatobořice-Mistřín, v srdci Moravského Slovácka. Obec s bohatou kulturní tradicí s krásnými kroji má neméně bohaté tradice vinařské. Na tyto tradice navazuje toto vinařství, jehož počátky sahají až do roku 1824.

Vlastní vinařství bylo pak založeno v roce 2003. Tento rok je spojen s výsadbou prvních vinohradů.   V následujících letech se zaměřili střídavě na budování vinařství a další výsadbu vinic, kterou zakončili v roce 2016, kdy výměra vinic dosáhla 46 ha. Všechny vinice se nacházejí v nejlepších vinařských tratích s jižní nebo jihovýchodní expozicí v katastru obce, v části Svatobořice. Vinice obdělávají co nejšetrněji v rámci integrované produkce s důrazem na kvalitu hroznů, která je  prvním předpokladem dobrého vína.

Výrobu vína realizují pomocí nejmodernějších technologií s využitím mnohaletých zkušeností ve „vinařině“ předávaných z generace na generaci. Samostatnou kapitolou je výroba sektů, které vyrábí tradiční metodou kvašením v láhvi (Méthode tradittionale)  s dobou zráním na láhvi 18 měsíců. 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval do Shoptetu Tomáš Hlad & techka s.r.o.