Vánoční dárková sada vín Slavnostní čas - 3 x cuvée, výběr z hroznů, oceněné suché víno

Kód: VA013
Oceněné víno Suché
1 337 Kč
Skladem

Tři výjimečná vína která získala ve výběru z hroznů, která získala mnoho ocenění uložena v dárkové krabici s vánočním motivem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vánoční sada obsahuje  výjimečná vína z vinařství Dufek ve výběru z hroznů a kartonovou krabici s vánočním motivem. Touto luxusní sadou uděláte radost každému milovníkovi vína.

  • Chardonnay & Pinot Blanc Cuvée Barrique - výběr z hroznů, bílé, suché 2015

Toto výjimečné cuvée bylo vyrobeno  z našich nejlepších viničních tratí s velmi starých keřů. Bylo vyráběno ručně tradičním způsobem s minimálními vlivy moderní technologie. Po celou dobu svého vývoje fermentovalo a zrálo ve francouzských sudech s lehkým vypálením, téměř bez použití oxidu siřičitého. 

Vůně je typická pro RB s tóny hrušky a kdoule, ovocité a jemně vypáleného sudu. V  chuti mohutné s velmi dlouhou krémovou dochutí.

Ocenění: zlatá medaile Salon vín, stříbrná medaile Galerie rulandských vín

  • Pinot Blanc grand cuvée - výběr z hroznů, bílé suché 2015-2016

Toto výjimečné cuvée bylo vyrobeno kupáží Pinotu Blanc ročníku 2015 a 2016 z našich nejlepších viničních tratí s velmi starých keřů. Bylo vyráběno ručně tradičním způsobem s minimálními vlivy moderní technologie. Po celou dobu svého vývoje fermentovalo a zrálo ve francouzských sudech s lehkým vypálením, téměř bez použití oxidu siřičitého. 

Vůně je typická pro Pinot Blanc s tóny hrušky a kdoule. V chuti mohutné s dlouhým závěrem

Ocenění:  stříbrná medaile Salon Vín

  • Grand Cuvée Pinot Noir - výběr z hroznů, červené, suché 2015

Toto výjimečné víno bylo vyrobeno z hroznů z trati Tabule s jižní expozicí s velmi starých keřů. Bylo vyráběno ručně tradičním způsobem s minimálními vlivy moderní technologie. Po celou dobu svého vývoje zrálo ve francouzských burgunských sudech s jemným vypálením, téměř bez použití oxidu siřičitého. 

Vůně je typická pro Pinot Noir s tóny lesního ovoce s jemně vypáleného sudu. V chuti je mohutné s velmi dlouhou dochutí. Víno nebylo filtrováno. 

Ocenění: nominace do Salonu vín

logo dufek

Rodinné Vinařství Josef DUFEK se nachází ve vinařské obci Svatobořice-Mistřín, v srdci Moravského Slovácka. Obec s bohatou kulturní tradicí s krásnými kroji má neméně bohaté tradice vinařské. Na tyto tradice navazuje toto vinařství, jehož počátky sahají až do roku 1824.

Vlastní vinařství bylo pak založeno v roce 2003. Tento rok je spojen s výsadbou prvních vinohradů.   V následujících letech se zaměřili střídavě na budování vinařství a další výsadbu vinic, kterou zakončili v roce 2016, kdy výměra vinic dosáhla 46 ha. Všechny vinice se nacházejí v nejlepších vinařských tratích s jižní nebo jihovýchodní expozicí v katastru obce, v části Svatobořice. Vinice obdělávají co nejšetrněji v rámci integrované produkce s důrazem na kvalitu hroznů, která je  prvním předpokladem dobrého vína.

Výrobu vína realizují pomocí nejmodernějších technologií s využitím mnohaletých zkušeností ve „vinařině“ předávaných z generace na generaci. Samostatnou kapitolou je výroba sektů, které vyrábí tradiční metodou kvašením v láhvi (Méthode tradittionale)  s dobou zráním na láhvi 18 měsíců. 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval do Shoptetu Tomáš Hlad & techka s.r.o.