Vánoční dárková sada vín Tanec hvězd - 3 x víno pozdní sběr, polosladké, vinařství Dufek

Kód: VA04
Novinka Oceněné víno
826 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Tři lahodná bílá vína vína v pozdním sběru a ve výběru z hroznů, která se pyšní mnoha oceněními, uložena v dárkové krabici s vánočním motivem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vánoční sada obsahuje skvělá přívlastková vína z vinařství Dufek a kartonovou krabici s vánočním motivem. Touto luxusní sadou uděláte radost každému milovníkovi vína.

  • Pálava - pozdní sběr, polosuché 2017

Moravská odrůda Pálava vznikla křížením odrůd Müller Thurgau a Tramín červený. Víno je jantarové barvy s vůní čajových žlutých růží, v chuti kořenité. Víno je mohutné s dlouhým dozníváním což je podpořeno zbytkovým cukrem.

Ocenění:  zlatá medaile Vinum Juvenale, stříbrná medaile Víno Bojnice, stříbrná medaile Vinné trhy Pezinok, bronzová medaile Vitis Aurea Modrá

  • Frankovka rosé - pozdní sběr, polosladké 2016

Barva rosé je způsobená krátkou dobou nakvášení. Vzniklé víno je růžové barvy s vůní jahodovo-smetanového jogurtu, v chuti osvěžující s pikantní kyselinkou, která je v harmonii se zbytkovým cukrem.

Ocenění:  bronzová medaile Vitis Aurea Modrá, stříbrná medaile Velkopavlovická vinařská podoblast

  •  Veltlínské zelené - pozdní sběr, polosladké 2018

Odrůda pochází z Rakouska, má světle zelenou barvu, ve vůni s tóny lipového květu. V chuti je kořenité, na konci jemně hořko-mandlové. Víno je plné, harmonické s delší dochutí.

Ocenění: stříbrná medaile Vinum Juvenale, zlatá medaile Mikulovské vinné trhy, zlatá Hustopečská pečeť, zlatá medaile Meditrina

logo dufek

Rodinné Vinařství Josef DUFEK se nachází ve vinařské obci Svatobořice-Mistřín, v srdci Moravského Slovácka. Obec s bohatou kulturní tradicí s krásnými kroji má neméně bohaté tradice vinařské. Na tyto tradice navazuje toto vinařství, jehož počátky sahají až do roku 1824.

Vlastní vinařství bylo pak založeno v roce 2003. Tento rok je spojen s výsadbou prvních vinohradů.   V následujících letech se zaměřili střídavě na budování vinařství a další výsadbu vinic, kterou zakončili v roce 2016, kdy výměra vinic dosáhla 46 ha. Všechny vinice se nacházejí v nejlepších vinařských tratích s jižní nebo jihovýchodní expozicí v katastru obce, v části Svatobořice. Vinice obdělávají co nejšetrněji v rámci integrované produkce s důrazem na kvalitu hroznů, která je  prvním předpokladem dobrého vína.

Výrobu vína realizují pomocí nejmodernějších technologií s využitím mnohaletých zkušeností ve „vinařině“ předávaných z generace na generaci. Samostatnou kapitolou je výroba sektů, které vyrábí tradiční metodou kvašením v láhvi (Méthode tradittionale)  s dobou zráním na láhvi 18 měsíců. 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval do Shoptetu Tomáš Hlad & techka s.r.o.