Vánoční dárková sada vín Tanec hvězd - 3 x výběr z hroznů, vinařství Dufek

Kód: VA01
Oceněné víno Polosuché Suché
823 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Tři lahodná vína ve výběru z hroznů, která se pyšní mnoha oceněními, uložena v dárkové krabici s vánočním motivem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vánoční sada obsahuje skvělá vína z vinařství Dufek ve výběru z hroznů a kartonovou krabici s vánočním motivem. Touto luxusní sadou uděláte radost každému milovníkovi vína.

  • Sauvignon - výběr z hroznů, suché 2016

Odrůda pravděpodobně pochází z Francie, barvy spíše zelenožluté s  velmi výraznou vůní přezrálých broskví až černého rybízu. Víno je v chuti svěží, s pikantní kyselinkou a střední dochutí.

Ocenění: bronzová medaile Mikulovské vinné trhy, stříbrná medaile Weinparade, bronzová medaile Vitis Aurea Modrá, stříbrná medaile Víno Bojnice

  • Cabernet Cortis - výběr z hroznů, suché 2016

Nová odrůda z Německa vzniklá křížením Cabernet Sauvignon x Solaris. Víno je intenzivně zbarvené, v chuti cabernetového typu, velmi extraktivní a bohaté na taniny.

Ocenění:  zlatá medaile Mikulovské vinné trhy, zlatá medaile Vinařské Litoměřice, bronzová medaile Víno Bojnice

  •  Chardonnay - výběr z hroznů, polosuché 2017

Osvědčená odrůda z Francie, barvy žlutozelené s vůni tropického ovoce. Typické chuti dominují tóny přezrálých banánů, umocněné lahodným zbytkovým cukrem. Víno je v chuti vyvážené, osvěžující s dlouhým dozníváním.

Ocenění: zlatá medaile Vinařské Litoměřice, stříbrná medaile Mikulovské vinné trhy, stříbrná medaile Vinné trhy Pezinok, zlatá medaile Víno Bojnice, stříbrná medaile Goral Wine International, stříbrná medaile Vitis Aurea

logo dufek

Rodinné Vinařství Josef DUFEK se nachází ve vinařské obci Svatobořice-Mistřín, v srdci Moravského Slovácka. Obec s bohatou kulturní tradicí s krásnými kroji má neméně bohaté tradice vinařské. Na tyto tradice navazuje toto vinařství, jehož počátky sahají až do roku 1824.

Vlastní vinařství bylo pak založeno v roce 2003. Tento rok je spojen s výsadbou prvních vinohradů.   V následujících letech se zaměřili střídavě na budování vinařství a další výsadbu vinic, kterou zakončili v roce 2016, kdy výměra vinic dosáhla 46 ha. Všechny vinice se nacházejí v nejlepších vinařských tratích s jižní nebo jihovýchodní expozicí v katastru obce, v části Svatobořice. Vinice obdělávají co nejšetrněji v rámci integrované produkce s důrazem na kvalitu hroznů, která je  prvním předpokladem dobrého vína.

Výrobu vína realizují pomocí nejmodernějších technologií s využitím mnohaletých zkušeností ve „vinařině“ předávaných z generace na generaci. Samostatnou kapitolou je výroba sektů, které vyrábí tradiční metodou kvašením v láhvi (Méthode tradittionale)  s dobou zráním na láhvi 18 měsíců. 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval do Shoptetu Tomáš Hlad & techka s.r.o.