Vánoční dárková sada vín Zlaté Vánoce - 3 x bílé víno přívlastkové, polosuché, vinařství Dufek

Kód: VA12
Oceněné víno Polosuché
899 Kč
Skladem

Tři lahodná bílá vína v pozdním sběru, která se pyšní mnoha oceněními, uložena v dárkové krabici s vánočním motivem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vánoční sada vín obsahuje skvělá přívlastková vína z vinařství Dufek a kartonovou krabici s vánočním motivem. Touto luxusní sadou uděláte radost každému milovníkovi vína.

  • Tramín červený - pozdní sběr, polosuché 2017

Odrůda pochází z Itálie, barva je vyšší do žluta, ve vůni velmi extraktivní, květnatá s nádechem do žluté růže. V chuti je víno kořenité, plné.

Ocenění: bronzová medaile Vinné trhy Pezinok, bronzová medaile Mikulovské vinné trhy, stříbrná medaile Weinparade, stříbrná medaile Vitis Aurea Modrá, stříbrná medaile Víno Bojnice

  • Pálava - pozdní sběr, polosuché 2017

Moravská odrůda vznikla zkřížením Müller Thurgau a Tramín červený. Víno je jantarové barvy s vůní čajových žlutých růží v chuti kořenité. Víno je mohutné s dlouhým dozníváním což je podpořeno zbytkovým cukrem.

Ocenění: zlatá medaile Vinum Juvenale, stříbrná medaile Víno Bojnice, stříbrná medaile Vinné trhy Pezinok, bronzová medaile Vitis Aurea

  •  Neuburské - pozdní sběr, polosuché 2015

Odrůda pochází z Rakouska, má žlutozelenou barvu a jemnou vůni luxusního parfému. Víno je v chuti plné, opulentní s nekonečně dlouhou dochutí

Ocenění: stříbrná medaile Vinné trhy Pezinok, stříbrná medaile Víno Bojnice

logo dufek

Rodinné Vinařství Josef DUFEK se nachází ve vinařské obci Svatobořice-Mistřín, v srdci Moravského Slovácka. Obec s bohatou kulturní tradicí s krásnými kroji má neméně bohaté tradice vinařské. Na tyto tradice navazuje toto vinařství, jehož počátky sahají až do roku 1824.

Vlastní vinařství bylo pak založeno v roce 2003. Tento rok je spojen s výsadbou prvních vinohradů.   V následujících letech se zaměřili střídavě na budování vinařství a další výsadbu vinic, kterou zakončili v roce 2016, kdy výměra vinic dosáhla 46 ha. Všechny vinice se nacházejí v nejlepších vinařských tratích s jižní nebo jihovýchodní expozicí v katastru obce, v části Svatobořice. Vinice obdělávají co nejšetrněji v rámci integrované produkce s důrazem na kvalitu hroznů, která je  prvním předpokladem dobrého vína.

Výrobu vína realizují pomocí nejmodernějších technologií s využitím mnohaletých zkušeností ve „vinařině“ předávaných z generace na generaci. Samostatnou kapitolou je výroba sektů, které vyrábí tradiční metodou kvašením v láhvi (Méthode tradittionale)  s dobou zráním na láhvi 18 měsíců. 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval do Shoptetu Tomáš Hlad & techka s.r.o.