Vánoční dárková sada vín Zlaté Vánoce - 3 x přívlastkové červené, vinařství Dufek

Kód: VA03
Oceněné víno Suché
905 Kč
Skladem

Tři lahodná červená přívlastková vína, která se pyšní mnoha oceněními, uložena v dárkové krabici s vánočním motivem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vánoční sada obsahuje tři červená přívlastková vína z vinařství Dufek  a kartonovou krabici s vánočním motivem. Touto luxusní sadou uděláte radost každému milovníkovi červeného vína.

  • Blauburger - pozdní sběr, suché 2015

Odrůda Blauburger vznikla v Rakousku jako kříženec odrůd Modrý Portugal a Frankovka. Víno má tmavočervenou barvu s vůní třešní a jemnou skořicovou chutí.

Ocenění: stříbrná medaile Víno Bojnice, stříbrná medaile Vinařské Litoměřice, stříbrná medaile Mikulovské vinné trhy, stříbrná medaile Vinné trhy Pezinok, stříbrná medaile Weinaparade, stříbrná medaile Vitis Aurea Modrá

  • Cabernet Cortis - výběr z hroznů, suché 2016

Nová odrůda z Německa vzniklá křížením Cabernet Sauvignon x Solaris. Víno je intenzivně zbarvené, v chuti cabernetového typu, velmi extraktivní a bohaté na taniny.

Ocenění:  zlatá medaile Mikulovské vinné trhy, zlatá medaile Vinařské Litoměřice, bronzová medaile Víno Bojnice

  •  Dornfelder- pozdní sběr, suché 2016

Nová odrůda z Německa, syté barvy, ve vůni velmi výrazná, květnatá. Víno je v chuti ovocité, hutné až zemité s tóny trnek a lesního ovoce.

Ocenění: stříbrná medaile Weinparade, zlatá medaile Víno Bojnice, stříbrná medaile Vinné trhy Pezinok, zlatá medaile Mikulovské vinné trhy, bronzová medaile Vitis Aurea, zlatá medaile Vinařské Litoměřice

logo dufek

Rodinné Vinařství Josef DUFEK se nachází ve vinařské obci Svatobořice-Mistřín, v srdci Moravského Slovácka. Obec s bohatou kulturní tradicí s krásnými kroji má neméně bohaté tradice vinařské. Na tyto tradice navazuje toto vinařství, jehož počátky sahají až do roku 1824.

Vlastní vinařství bylo pak založeno v roce 2003. Tento rok je spojen s výsadbou prvních vinohradů.   V následujících letech se zaměřili střídavě na budování vinařství a další výsadbu vinic, kterou zakončili v roce 2016, kdy výměra vinic dosáhla 46 ha. Všechny vinice se nacházejí v nejlepších vinařských tratích s jižní nebo jihovýchodní expozicí v katastru obce, v části Svatobořice. Vinice obdělávají co nejšetrněji v rámci integrované produkce s důrazem na kvalitu hroznů, která je  prvním předpokladem dobrého vína.

Výrobu vína realizují pomocí nejmodernějších technologií s využitím mnohaletých zkušeností ve „vinařině“ předávaných z generace na generaci. Samostatnou kapitolou je výroba sektů, které vyrábí tradiční metodou kvašením v láhvi (Méthode tradittionale)  s dobou zráním na láhvi 18 měsíců. 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval do Shoptetu Tomáš Hlad & techka s.r.o.