Vinařství Dufek Aurelius výběr z hroznů 2016 panenská sklizeň 0,75 l

Kód: DU36
Akce Oceněné víno Polosuché
252 Kč –19 %
aurelius
252 Kč –19 % 205 Kč 273,33 Kč / 1 l
Skladem

Novější moravská odrůda. Barva je zelenožlutá, ve vůni se podobá Ryzlinku rýnskému, ale s intenzivnější vůní lipového květu. V chuti je víno kořenité s jemnou hořčinkou po Neuburku s velmi dlouho dobou doznívání.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Novější moravská odrůda. Barva je zelenožlutá, ve vůni se podobá Ryzlinku rýnskému, ale s intenzivnější vůní lipového květu. V chuti je víno kořenité s jemnou hořčinkou po Neuburku s velmi dlouho dobou doznívání.

Ocenění: stříbrná medaile Víno Bojnice, zlatá medaile Weinparade, zlatá medaile Mikulovské vinné trhy, stříbrná medaile Vinné trhy Pezinok, bronzová medaile Vitis Aurea Modrá,zlatá medaile Národní soutěž vín slovácká podooblast

Doplňkové parametry

Kategorie: VÍNO
Přívlastek: výběr z hroznů
Odrůda: Aurelius
Obsah cukru: polosuché
Ročník: 2016
Barva: bílé
Objem: 0,75 l
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: slovácká
Vinařská obec: Svatobořice-Mistřín
Vinařská trať: Hušpery
Obsah alkoholu: 12,5 %
Teplota podávání: 10-12 °C
Zbytkový cukr: 12,1 g/l
Kyseliny: 7,3 g/l

logo dufek

Rodinné Vinařství Josef DUFEK se nachází ve vinařské obci Svatobořice-Mistřín, v srdci Moravského Slovácka. Obec s bohatou kulturní tradicí s krásnými kroji má neméně bohaté tradice vinařské. Na tyto tradice navazuje toto vinařství, jehož počátky sahají až do roku 1824.

Vlastní vinařství bylo pak založeno v roce 2003. Tento rok je spojen s výsadbou prvních vinohradů.   V následujících letech se zaměřili střídavě na budování vinařství a další výsadbu vinic, kterou zakončili v roce 2016, kdy výměra vinic dosáhla 46 ha. Všechny vinice se nacházejí v nejlepších vinařských tratích s jižní nebo jihovýchodní expozicí v katastru obce, v části Svatobořice. Vinice obdělávají co nejšetrněji v rámci integrované produkce s důrazem na kvalitu hroznů, která je  prvním předpokladem dobrého vína.

Výrobu vína realizují pomocí nejmodernějších technologií s využitím mnohaletých zkušeností ve „vinařině“ předávaných z generace na generaci. Samostatnou kapitolou je výroba sektů, které vyrábí tradiční metodou kvašením v láhvi (Méthode tradittionale)  s dobou zráním na láhvi 18 měsíců. 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval do Shoptetu Tomáš Hlad & techka s.r.o.