Vinařství Dufek Cuvée Merlot & Pinot Noir & Alibernet výběr z hroznů 2016 0,75 l

Kód: DU62
Oceněné víno Suché
252 Kč 336 Kč / 1 l
Skladem

Toto cuvée se skládá z našich osvědčených odrůd Pinot Noir a Frankovka, do kterého jsme zakomponovali dnes moderní Dornfelder. Výsledkem je velmi pitelné víno, kde se snoubí vůně ostružin, třešní, v chuti pak najdeme hebkost Pinotu Noir, kořenitost Frankovky s tříslovinou z Dornfelderu a jemnými tóny burgunských sudů, ve kterých zrálo. Vzniklo tím mohutné víno s dlouhou dochutí.

 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Toto netradiční Cuvée bylo vyrobeno kupáží špičkových vín Merlot, Rulandské modré a Alibernet. Víno rubínové barvy s vůní do červeného až lesního ovoce, v chuti pak ovocité s jemným cabernetovým podtextem se středně dlouhou dochutí.

Ocenění: stříbrná medaile Víno Bojnice, stříbrná medaile Weinparade, stříbrná medaile Mikulovské vinné trhy, bronzová medaile Vinné trhy Pezinok

Doplňkové parametry

Kategorie: VÍNO
Přívlastek: výběr z hroznů
Odrůda: Cuvée
Obsah cukru: suché
Ročník: 2016
Barva: bílé
Objem: 0,75 l
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: slovácká
Vinařská obec: Svatobořice-Mistřín
Obsah alkoholu: 12,5 %
Teplota podávání: 16-18 °C
Zbytkový cukr: 0,7 g/l
Kyseliny: 4,1 g/l

logo dufek

Rodinné Vinařství Josef DUFEK se nachází ve vinařské obci Svatobořice-Mistřín, v srdci Moravského Slovácka. Obec s bohatou kulturní tradicí s krásnými kroji má neméně bohaté tradice vinařské. Na tyto tradice navazuje toto vinařství, jehož počátky sahají až do roku 1824.

Vlastní vinařství bylo pak založeno v roce 2003. Tento rok je spojen s výsadbou prvních vinohradů.   V následujících letech se zaměřili střídavě na budování vinařství a další výsadbu vinic, kterou zakončili v roce 2016, kdy výměra vinic dosáhla 46 ha. Všechny vinice se nacházejí v nejlepších vinařských tratích s jižní nebo jihovýchodní expozicí v katastru obce, v části Svatobořice. Vinice obdělávají co nejšetrněji v rámci integrované produkce s důrazem na kvalitu hroznů, která je  prvním předpokladem dobrého vína.

Výrobu vína realizují pomocí nejmodernějších technologií s využitím mnohaletých zkušeností ve „vinařině“ předávaných z generace na generaci. Samostatnou kapitolou je výroba sektů, které vyrábí tradiční metodou kvašením v láhvi (Méthode tradittionale)  s dobou zráním na láhvi 18 měsíců. 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval do Shoptetu Tomáš Hlad & techka s.r.o.