Vinařství Dufek Grand Cuvée Pinot Noir výběr z hroznů 2015 a 2016 0,75 l

Kód: DU02
Suché
392 Kč –36 %
pinot noir grand cuvee
392 Kč –36 % 252 Kč 336 Kč / 1 l
Skladem

Vůně je typická pro Pinot Nir s tóny lesního ovoce s jemně vypáleného sudu. V chuti je mohutné s velmi dlouhou dochutí. Víno nebylo filtrováno. 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Toto výjimečné víno bylo vyrobeno z hroznů z trati Tabule s jižní expozicí s velmi starých keřů. Bylo vyráběno ručně tradičním způsobem s minimálními vlivy moderní technologie. Po celou dobu svého vývoje zrálo ve francouzských burgunských sudech s jemným vypálením, téměř bez použití oxidu siřičitého. 

Vůně je typická pro Pinot Nir s tóny lesního ovoce s jemně vypáleného sudu. V chuti je mohutné s velmi dlouhou dochutí. Víno nebylo filtrováno. 

Doplňkové parametry

Kategorie: VÍNO
Přívlastek: výběr z hroznů
Odrůda: Pinot Noir
Obsah cukru: suché
Ročník: 2015, 2016
Barva: červené
Objem: 0,75 l
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: slovácká
Vinařská obec: Svatobořice-Mistřín
Vinařská trať: Tabule
Obsah alkoholu: 13,0 %
Teplota podávání: 16-18 °C
Zbytkový cukr: 1,8 g/l
Kyseliny: 4,4 g/l

logo dufek

Rodinné Vinařství Josef DUFEK se nachází ve vinařské obci Svatobořice-Mistřín, v srdci Moravského Slovácka. Obec s bohatou kulturní tradicí s krásnými kroji má neméně bohaté tradice vinařské. Na tyto tradice navazuje toto vinařství, jehož počátky sahají až do roku 1824.

Vlastní vinařství bylo pak založeno v roce 2003. Tento rok je spojen s výsadbou prvních vinohradů.   V následujících letech se zaměřili střídavě na budování vinařství a další výsadbu vinic, kterou zakončili v roce 2016, kdy výměra vinic dosáhla 46 ha. Všechny vinice se nacházejí v nejlepších vinařských tratích s jižní nebo jihovýchodní expozicí v katastru obce, v části Svatobořice. Vinice obdělávají co nejšetrněji v rámci integrované produkce s důrazem na kvalitu hroznů, která je  prvním předpokladem dobrého vína.

Výrobu vína realizují pomocí nejmodernějších technologií s využitím mnohaletých zkušeností ve „vinařině“ předávaných z generace na generaci. Samostatnou kapitolou je výroba sektů, které vyrábí tradiční metodou kvašením v láhvi (Méthode tradittionale)  s dobou zráním na láhvi 18 měsíců. 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval do Shoptetu Tomáš Hlad & techka s.r.o.