Vinařství Dufek Müller Thurgau pozdní sběr 2017 0,75 l

Kód: DU50
Oceněné víno
252 Kč 336 Kč / 1 l
Skladem

Velmi rozšířená odrůda, ve vůni s typicky broskvovým aroma. Víno v chuti je lehké s angreštovými tóny se střední dochutí.

 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Velmi rozšířená odrůda, ve vůni s typicky broskvovým aroma. Víno v chuti je lehké s angreštovými tóny se střední dochutí.

Ocenění: zlatá medaile Mikulovské vinné trhy, stříbrná medaile Vinné trhy Pezinok, stříbrná medaile Vitis Aurea, stříbrná medaile Weinparade, zlatá medaile Goral Wine Fest International, bronzová medaile Víno Bojnice, zlatá medaile Vinařské Litoměřice, zlatá medaile Národní soutěž vín

Doplňkové parametry

Kategorie: VÍNO
Přívlastek: pozdní sběr
Odrůda: Müller Thurgau
Obsah cukru: polosuché
Ročník: 2017
Barva: bílé
Objem: 0,75 l
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: slovácká
Vinařská obec: Kyjov
Vinařská trať: Kameníky
Obsah alkoholu: 11,5 %
Teplota podávání: 11-12 °C
Zbytkový cukr: 9,8 g/l
Kyseliny: 6,0 g/l

logo dufek

Rodinné Vinařství Josef DUFEK se nachází ve vinařské obci Svatobořice-Mistřín, v srdci Moravského Slovácka. Obec s bohatou kulturní tradicí s krásnými kroji má neméně bohaté tradice vinařské. Na tyto tradice navazuje toto vinařství, jehož počátky sahají až do roku 1824.

Vlastní vinařství bylo pak založeno v roce 2003. Tento rok je spojen s výsadbou prvních vinohradů.   V následujících letech se zaměřili střídavě na budování vinařství a další výsadbu vinic, kterou zakončili v roce 2016, kdy výměra vinic dosáhla 46 ha. Všechny vinice se nacházejí v nejlepších vinařských tratích s jižní nebo jihovýchodní expozicí v katastru obce, v části Svatobořice. Vinice obdělávají co nejšetrněji v rámci integrované produkce s důrazem na kvalitu hroznů, která je  prvním předpokladem dobrého vína.

Výrobu vína realizují pomocí nejmodernějších technologií s využitím mnohaletých zkušeností ve „vinařině“ předávaných z generace na generaci. Samostatnou kapitolou je výroba sektů, které vyrábí tradiční metodou kvašením v láhvi (Méthode tradittionale)  s dobou zráním na láhvi 18 měsíců. 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval do Shoptetu Tomáš Hlad & techka s.r.o.