Vinařství Dufek Pinot Noir výběr z hroznů 2015 0,75 l

Kód: DU29
Oceněné víno Suché
499 Kč 665,33 Kč / 1 l
Skladem

Vůně je typická pro Pinot Noir s tóny lesního ovoce a jemně vypáleného sudu. V chuti plné s nekonečnou dochutí. Víno nebylo filtrováno.

 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Toto výjimečné víno bylo vyrobeno z nejlepších viničních tratích z velmi starých keřů. Bylo vyráběno ručně tradičním způsobem s minimálními vlivy moderní technologie. Po celou dobu svého vývoje fermentovalo a zrálo ve ve francouzských bungurských sudech s lehkým vypálením, téměř bez použití oxidu siřičitého. 

Vůně je typická pro Pinot Noir s tóny lesního ovoce a jemně vypáleného sudu. V chuti plné s nekonečnou dochutí. Víno nebylo filtrováno.

Ocenění: zlatá medaile Salon vín, stříbrná medaile Greaz Amerika, zlatá medaile Vinařské litoměřice, zlatá medaile Meditrina, zlatá medaile Slovácká vinařská podoblast, zlatá medaile Weinparade, zlatá medaile Mikulovské vinné trhy, zlatá medaile Vinex, bronzová medaile Decanter

Doplňkové parametry

Kategorie: VÍNO
Přívlastek: výběr z hroznů
Odrůda: Pinot Noir
Obsah cukru: suché
Ročník: 2015
Barva: červené
Objem: 0,75 l
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: slovácká
Vinařská obec: Svatobořice-Mistřín
Vinařská trať: Tabule
Obsah alkoholu: 13,5 %
Teplota podávání: 16-18 °C
Zbytkový cukr: 1,8 g/l
Kyseliny: 4,9 g/l

logo dufek

Rodinné Vinařství Josef DUFEK se nachází ve vinařské obci Svatobořice-Mistřín, v srdci Moravského Slovácka. Obec s bohatou kulturní tradicí s krásnými kroji má neméně bohaté tradice vinařské. Na tyto tradice navazuje toto vinařství, jehož počátky sahají až do roku 1824.

Vlastní vinařství bylo pak založeno v roce 2003. Tento rok je spojen s výsadbou prvních vinohradů.   V následujících letech se zaměřili střídavě na budování vinařství a další výsadbu vinic, kterou zakončili v roce 2016, kdy výměra vinic dosáhla 46 ha. Všechny vinice se nacházejí v nejlepších vinařských tratích s jižní nebo jihovýchodní expozicí v katastru obce, v části Svatobořice. Vinice obdělávají co nejšetrněji v rámci integrované produkce s důrazem na kvalitu hroznů, která je  prvním předpokladem dobrého vína.

Výrobu vína realizují pomocí nejmodernějších technologií s využitím mnohaletých zkušeností ve „vinařině“ předávaných z generace na generaci. Samostatnou kapitolou je výroba sektů, které vyrábí tradiční metodou kvašením v láhvi (Méthode tradittionale)  s dobou zráním na láhvi 18 měsíců. 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval do Shoptetu Tomáš Hlad & techka s.r.o.