Vinařství Dufek Ryzlink rýnský pozdní sběr 2017 panenská sklizeň 0,75 l

Kód: DU35
Akce Oceněné víno Polosuché
252 Kč –19 %
ryzlink rýnský panenská sklizen
252 Kč –19 % 205 Kč 273,33 Kč / 1 l
Skladem

Barva vína je jasně žlutá, vůně akátového květu přechází do sušených meruněk. V chuti plné, svěží s pikantní kyselinkou a výrazným taninem z akátového dřeva.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Barva vína je jasně žlutá, vůně akátového květu přechází do sušených meruněk. V chuti plné, svěží s pikantní kyselinkou a výrazným taninem z akátového dřeva.

Ocenění: stříbrná medaile Víno Bojnice, stříbrná medaile Weinparade, zlatá medaile Mikulovské vinné trhy, bronzová medaile Vinné trhy Pezinok

Doplňkové parametry

Kategorie: VÍNO
Přívlastek: pozdní sběr
Odrůda: Ryzlink rýnský
Obsah cukru: polosuché
Ročník: 2017
Barva: bílé
Objem: 0,75 l
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: slovácká
Vinařská obec: Svatobořice-Mistřín
Vinařská trať: Hušpery
Obsah alkoholu: 11,5 %
Teplota podávání: 10-12 °C
Zbytkový cukr: 15,1 g/l
Kyseliny: 7,1 g/l

logo dufek

Rodinné Vinařství Josef DUFEK se nachází ve vinařské obci Svatobořice-Mistřín, v srdci Moravského Slovácka. Obec s bohatou kulturní tradicí s krásnými kroji má neméně bohaté tradice vinařské. Na tyto tradice navazuje toto vinařství, jehož počátky sahají až do roku 1824.

Vlastní vinařství bylo pak založeno v roce 2003. Tento rok je spojen s výsadbou prvních vinohradů.   V následujících letech se zaměřili střídavě na budování vinařství a další výsadbu vinic, kterou zakončili v roce 2016, kdy výměra vinic dosáhla 46 ha. Všechny vinice se nacházejí v nejlepších vinařských tratích s jižní nebo jihovýchodní expozicí v katastru obce, v části Svatobořice. Vinice obdělávají co nejšetrněji v rámci integrované produkce s důrazem na kvalitu hroznů, která je  prvním předpokladem dobrého vína.

Výrobu vína realizují pomocí nejmodernějších technologií s využitím mnohaletých zkušeností ve „vinařině“ předávaných z generace na generaci. Samostatnou kapitolou je výroba sektů, které vyrábí tradiční metodou kvašením v láhvi (Méthode tradittionale)  s dobou zráním na láhvi 18 měsíců. 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval do Shoptetu Tomáš Hlad & techka s.r.o.